Wyszukiwarka

Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

Wymarzone auto potrafi sporo kosztować. Dobrym sposobem na znalezienie kapitału umożliwiającego jego zakup jest kredyt samochodowy. Wybór miejsca, w którym najlepiej zaciągnąć taki kredyt nie jest prosty. Na początek warto, abyś sprawdził, czy bank, w którym posiadasz już konto, nie ma specjalnej oferty dla swoich klientów.

Zabezpieczeniem takiego kredytu jest pojazd zakupiony na kredyt w ramach zabezpieczenia rzeczowego. Instytucje kredytujące w większości przypadków wymagają dostarczenia kart pojazdu, co uniemożliwia kredytobiorcy sprzedaż auta w okresie trwania zobowiązania. Kredytodawca wymaga również, aby klient zakupił do samochodu ubezpieczenia autocasco, zabezpieczając się przed sytuacją w której pojazd ulegnie wypadkowi i jego wartość spadnie.

Okres spłaty kredytu samochodowego zależny jest od tego czy kredytujemy samochód nowy czy używany. Instytucje finansowe posiadają różne standardy co do okresu kredytowania dlatego należy dokładnie zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku.

W przypadku kredytów samochodowych oprócz standardowych kredytów ratalnych, gdzie ratę płacimy co miesiąc, występują kredyty z tak zwanymi ratami balonowymi. O co dokładnie chodzi? Chodzi o oferty znane nam z reklam jako kredyt 50%/50%, 3x 30% itd. Zasada jest prosta wpłacamy część wymaganego wkładu własnego w dniu zakupu samochodu, a kolejną część zobowiązania wpłacamy po określonym czasie, przeważnie po roku .

Istotną rolę w wyborze kredytu samochodowego, jak i każdego innego, odgrywają koszty, takie jak oprocentowanie, prowizja oraz inne mogące wystąpić opłaty jak ubezpieczenia spłaty kredytu. Decydując się na zakup wymarzonego samochodu na kredyt należy dokładnie zapoznać się z ofertą kredytu i towarzyszącym jej kosztom.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.