Wyszukiwarka

Czy można dostać kredyt na start firmy?

Rozkręcenie własnej działalności zazwyczaj wiąże się  z wymogiem zainwestowania sporej sumy pieniędzy. Co zrobić, jeżeli masz świetny pomysł na firmę, ale nie posiadasz odpowiedniego kapitału? W powszechnej świadomości panuje przekonanie, że w Polsce sprawnie funkcjonuje produkt taki jak kredyt na otwarcie firmy (tzw. kredyt na start).

Jednak po głębszej analizie ofert rozmaitych banków i instytucji finansowych, okazuje się, że taka forma kredytowania nie jest zbytnio preferowana przez banki. Nowo powstałe, często bardzo małe firmy, które nie mają ugruntowanej pozycji na rynku, stanowią dla instytucji finansowych podmioty obarczone dużym ryzykiem. Dlatego, rzadko która instytucja finansowa decyduje się udzielać kredytów na start, nie ma co jednak się załamywać bo na rynku są instytucje, które są gotowe doinwestować pożyczką dobry biznes plan.

Kredyt dla nowej firmy ma w swojej ofercie kilka instytucji finansowych, działających na rynku, wato zatem dobrze się rozejrzeć, by uzyskać niezbędne środki. Kredyt taki obejmuje dopiero otwierające się firmy, oraz takie, które nie działają dłużej niż rok. Wielkość pożyczki jest uzależniona już od konkretnej instytucji finansowej – może to być od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto spotkać z doradcami kilku instytucji finansowych i dowiedzieć się jakie oferują nam możliwości i wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do działalności naszej nowej firmy.

Kredyt na otwarcie firmy stanowi niestety tylko mały promil wszystkich produktów finansowych skierowanych dla przedsiębiorców. Jednak zawsze jest to jakaś szansa na otworzenie własnej firmy i zrealizowanie swoich marzeń, dlatego zawsze możesz sprawdzić, jakie oferty aktualnie są dostępne na rynku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.