Wyszukiwarka

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?

Bezpieczeństwo to podstawa, dotyczy to również zaciągania zobowiązań finansowych. Pożyczka powinna być bezpieczna, czyli tak naprawdę jaka? Mówiąc bezpieczna pożyczka mam na myśli dwa aspekty:
  • bezpieczeństwo spłaty, dzięki optymalnej wysokości rat dopasowanych do możliwości finansowych,
  • ubezpieczenie spłaty pożyczki w przypadku niepożądanych zdarzeń losowych uniemożliwiających spłatę zobowiązania.

Pierwszy aspekt traktuje o optymalnym dopasowaniu wysokości miesięcznej raty pożyczki do możliwości finansowych kredytobiorcy. Niebezpieczne jest posiadanie raty, której koszt paraliżuje domowy budżet. Spłata raty nie powinna sprawiać, ze nie jesteśmy w stanie podjąć innych zobowiązań i brakuje nam środków na inne niezbędne wydatki. Źle dopasowana rata pożyczki, często doprowadza, do tak zwanej pętli kredytowej, gdzie wysokość zobowiązań przekracza, nasze możliwości i bierzemy kolejne kredytu na spłatę poprzednich, a nasze zobowiązania ciągle rosną. Zatem bezpieczna pożyczka to taka, która pozwala na realizację potrzeb i marzeń, ale nie za cenę utraty płynności finansowej. Bezpieczna pożyczka to taka, na którą nas stać.

Drugi aspekt, to zabezpieczenie spłaty pożyczki w sytuacjach niepożądanych, czyli takich, które uniemożliwiają na spłatę zobowiązania. Wydarzeniem takim może być utrata pracy, wypadek lub choroba, która uniemożliwi pracę zawodową. Na wypadek takich zdarzeń warto wykupić ubezpieczenie, które w przypadku wystąpienia określonego zdarzenia zabezpieczy spłatę pożyczki. Warto również zabezpieczyć naszych bliskich, wykupując ubezpieczenia na życie do pożyczki, gdyż w przypadku naszej śmierci zobowiązania nie będzie musiała spłacać rodzina a pokryje je ubezpieczyciel. Korzystając z oferty ubezpieczenia należy dokładnie zapoznać się z jego warunkami. Istotne są wykluczenia, w przypadku wystąpienia, których ubezpieczenie nie zostanie wypłacone, a co za tym idzie pożyczka nie zostanie spłacona przez ubezpieczyciela. Ubezpieczenie do pożyczki to dodatkowy koszt, ale niejednokrotnie lepiej go ponieść niż znaleźć się w trudnej sytuacji, w której nie mamy środków na spłatę zobowiązania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.