Wyszukiwarka

Od czego zależy wysokość kredytu dla firm?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo się mówi o rozmaitych kredytach dla firm. Kredyty te mają różną formę – mogą być przeznaczone na rozkręcenie nowej działalności lub też sfinansować bieżące zapotrzebowania firmy. Jeżeli zastanawiałeś się nad taką formą finansowego wsparcia swojej firmy, to pewnie nieraz zadawałeś sobie pytanie o najważniejsze rzeczy – „no dobrze, ale ile mogę tak naprawdę dostać?”

By odpowiedzieć na to pytanie, można śmiało użyć prostego porównania „jak duża firma, tak duży kredyt”. Niezależnie od tego, jaki dokładnie kredyt na firmę  chciałbyś zaciągnąć, występuje parę czynników, które zawsze będą miały najważniejsze znaczenie dla instytucji finansowych udzielających kredytów dla firm. Najważniejsza będzie Twoja zdolność finansowa, dlatego doradca finansowy przeanalizuje Twoje comiesięczne wpływy na konto. Równie ważnym czynnikiem jest tutaj długość istnienia firmy na rynku. W przypadku rozmaitych kredytów hipotecznych, o wysokości pożyczonej kwoty zadecyduje też wartość nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie.

No i najważniejsze – wysokość kredytu będzie zależała od Twoich potrzeb – jeżeli przedstawisz w instytucji finansowej odpowiednie uzasadnienie, konkretne udokumentowane potrzeby, na które przeznaczyłbyś pożyczoną kwotę, rozmowa z doradcą finansowym będzie z pewnością łatwiejsza. Dlatego przed taką rozmową koniecznie przemyśl potrzeby swojej firmy, spróbuj zrobić wstępny kosztorys i przygotuj odpowiednie dokumenty, by w oczach pracownika instytucji finansowej wyjść na profesjonalistę, w którego warto inwestować.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.