Wyszukiwarka

Pożyczka na PIT - zasady przyznawania

Pożyczki udzielane na podstawie druku PIT uzyskanego od pracodawcy lub ZUS-u, to stosunkowo nowy produkt na rynku finansowym. Dodatkowo pojawia się on tylko sezonowo – instytucje finansowe oferują tego typu pożyczki w okresie składania deklaracji podatkowych i oferty te obowiązują przeważnie do końca maja lub czerwca.

Standardowo jeżeli chciałbyś ubiegać się o kredyt, musiałbyś dostarczyć dokumenty potwierdzające  Twoje dochody: zaświadczenie o źródle i dochodzie z miejsca pracy,  niekiedy również umowę o pracę czy kontrakt albo w przypadku emerytów czy rencistów dokument potwierdzający przyznanie świadczenia i ostatni odcinek potwierdzający uzyskanie świadczenia. W okresie rozliczeń podatkowych część banków i instytucji finansowych jako zamiennik wyżej wymienionych dokumentów traktuje właśnie druk PIT.

Wystarczy wtedy udać się do placówki oferującej taką  formę kredytowania i zabrać ze sobą dowód osobisty i otrzymany druk PIT za ubiegły rok. Przeważnie honorowany jest druk PIT-11 w przypadku gdy samodzielnie rozliczasz się z Urzędem Skarbowym lub PIT-40, gdy obowiązek rozliczenia spoczywa na twoim pracodawcy. W przypadku emerytury bądź renty niezbędny jest uzyskany z ZUS druk PIT-40A. Wysokość kredytu na PIT i jego oprocentowania zależy już od konkretnej instytucji finansowej i w praktyce jest to taki sam jak zwykły kredyt gotówkowy, z tą różnicą, że uproszczono procedurę i wymagane dokumenty do jego uzyskania. Pożyczka na PIT, jest niezwykle dobrym rozwiązaniem, gdy niemożliwe jest szybkie zdobycie aktualnego zaświadczenia o bieżących dochodach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.